آیا به مشاور ایزو جهت اخذ گواهینامه ایزو 9001 نیاز دارید ؟

برای پیاده سازی ایزو و اخذ گواهینامه ایزو 9001 شما به یک مشاور ایزو خوب نیاز دارید بسیاری از شرکت ها با استخدام کارکنانی که آموزش ایزو 9001 را طی نموده اند سعی دارند تا خودشان بدون نیاز به مشارو سیستم مدیریتی ، ایزو را پیاده سازی نماید منابع و هزینه صرف شده در این راه کمتر از انتخاب مشاور ایزو نمی باشد و در برخی از موارد منجر به هزینه های سنگین تر در سازمان می گردد .
مشاور خوب یک متخصص در زمینه استاندارد ایزو می باشد که دارای تجربه گسترده پیاده سازی سیستم های در انواع صنایع مختلف می باشد . مشاور ایزو با تجربه و خوب بسرعت فرآیندهای سازمان شما را درک نموده و به بهترین روش سیستم مدیریتی را پیاده سازی می نماید .
هزینه استخدام یا بکارگیری یک مشاور خوب و زمان صرف شده برای پیاده سازی ایزو و اخذ گواهینامه ایزو 9001 در سازمان شما ، قطعا در دراز مدت  برگشت داده می شود .
بمنظور درک بهتر از انتخاب مشاور ایزو یا  کارکنان در پیاده سازی ایزو و اخذ گواهینامه ایزو 9001 ، به داستان واقعی زیر توجه کنید :

در شرکت سیم رول ، مدیریت ارشد تصمیم به اخذ گواهینامه ایزو 9001 گرفته و با توجه به تجربه یک مورد پیاده سازی ایزو یکی از کارکنان ( آقای خطیبی ) ، مسئولیت پیاده سازی ایزو 9001 به این کارمند داده است .
مدیران شرکت بدون اینکه هیچ نتیجه قابل لمسی از استقرار ایزو داشته باشند دردوره آشنایی با استاندارد ایزو شرکت می نمایند و تنها بخشی از الزامات مورد نیازشرکت را درک می نمایند .
پس از چند ماه ، آقای خطیبی متوجه می گردد تنها می توان  با شناخت دقیق از بخش های مختلف شرکت ، اقدام به پیاده سازی ایزو نمود او ابتدا خط مشی و روش های انجام کار را با همکاری سایر مدیران تدوین می نماید.
از آنجا که اکثر مدیران سیستم مدیریت را نمی خواهند با پیاده سازی ایزو مخالفت می نمایند مستندات توسط مدیریت ارشد امضاء شده و داخل سرور در دسترس کارکنان قرار می گیرد .
یکسال از آغاز پیاده سازی ایزو در شرکت سیم رول می گذرد ، در حال حاضر سیاست ها و روش های اجرایی توسط مدیریت ارشد تصویب شده و آماده برای ممیزی داخلی می شوند .آقای خطیبی ، چند نفر از کارکنان بخش های مختلف را جهت ممیزی داخلی انتخاب نموده و پس از طی نمودن دوره آموزش ممیزی داخلی ، جهت انجام ممیزی داخلی آماده می گردند .
چک لیست های ممیزی داخلی پس از هفته ها مطالعه مستندات ، توسط تیم ممیزی تدوین می گردد ممیزی داخلی انجام می گردد جهت برطرف سازی عدم انطباق های شناسایی شده در ممیزی داخلی  ماه ها زمان صرف می گردد .
پس از گذشت یک سال و نیم ساعت های کار طولانی موفق به انجام ممیزی خارجی و اخذ گواهینامه ایزو شدند . و تعداد زیادی مستندات و فرم ها در سازمان ایجاد گردید .
به نظر اکثر مدیران شرکت سیم رول مستندات طراحی شده متناسب با سازمان آنها نبوده و بسیار دست پا گیر می باشد بهمین دلیل پس از انجام ممیزی خارجی فرم های طراحی شده را کنار گذاشته و تنها برخی از فرم ها را اجراء می نمایند .

مشاور ایزو جهت اخذ گواهینامه ایزو

جهت پیاده سازی ایزو و اخذ گواهینامه ایزو 9001 نیاز به :

 • تلاش هماهنگ توسط تمامی بخش ها .
 • رهبری قوی جهت دستیابی به هدف مشترک .، حمایت مدیریت ارشد نقش مهمی در پیاده سازی و اخذ گواهینامه ایزو 9001 دارد .
 • انتخاب یک مشاور ایزو جهت پیاده سازی سیستم مدیریتی و اخذ گواهینامه ایزو 9001 ، تصمیم عاقلانه ای می باشد بسیاری از مشاوران رهبران بزرگ هستند و دارای تخصص و تجربه درارائه راهکار در برخورد با موانع پیاده سازی ایزو در سازمان ها ی مختلف می باشند .
 • مشاور ایزو ، با توجه به اندازه سازمان و پیچیدگی فرآیند های سازمان شما ، یک چهارم تا یک پنجم زمان خود را در سازمان شما حاضر می شود .
  اغلب مشاوران ایزو علاقه ای به ایجاد یک موقیعت شغلی در سازمان ها را نداشته  و بدین منظور تمامی تلاش خود را جهت پیاده سازی ایزو و اخذ گواهینامه ایزو 9001 را انجام داده تا بتوانند پروژه های دیگری را انجام دهند .
 • انتخاب مشاورانی که به شما در آموزش و انجام ممیزی داخلی کمک نماید می تواند به نفع سازمان شما بوده و به شما در خدمات آینده و سفر به کیفیت جهانی یاری نماید .

مزایای بکارگیری مشاور ایزو با تجربه و متخصص  :

 • کاهش زمان پیاده سازی ایزو و اخذ گواهینامه ایزو 9001 .
 • انتقال تجارب پیاده سازی ایزو .
 • طراحی مستندات متناسب با اندازه سازمان و پیچیدگی فرآیند ها . تعداد فرم ها و روش های اجرای متناسب با سازمان در کمترین حد ممکن طراحی می گردد .
 • توانایی مدیریت پروژه ایزو و رفع موانع ایجاد شده در طی پیاده سازی ایزو .

جهت دریافت راهنمایی جهت اخذ گواهینامه ایزو 9001 و مراحل پیاده سازی ایزو با شماره تلفن های زیر تماس گرفته یا درخواست خود را ایمیل نمایید :
09123386349 – 02188090139     kharazianir@gmail.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.