شرکت گواهی دهنده ایزو معتبر

ممیزی خارجی و صدور گواهینامه سیستم های مدیریت توسط شرکت های گواهی دهنده ایزو  ،  بر اساس الزامات مشخص شده صورت می گیرد .

شرکت گواهی دهنده ایزو معتبر ، تحت نظارت سازمان های اعتباردهی ملی و بین المللی بر اساس الزامات مشخص شده مورد ارزیابی قرار گرفته و اعتباردهی می گردند .
چرا از یک مرجع معتبر صدور گواهینامه ایزو برای ممیزی خارجی استفاده می گردد ؟

انتخاب شرکت گواهی دهنده ایزو برای صدور گواهینامه ایزو می تواند مملو از ناشناخته هایی باشد انتخاب یک شرکت گواهی دهنده ایزو معتبر با اعتباردهی از IAFو MLA بهترین روش می باشد .

متاسفانه در ایران برخی از افراد سودجو و کلاهبردار از طریق دکان ایزو ، از بی اطلاعی سازمان ها و مدیران متقاضی گواهینامه ایزو سوء استفاده نموده و اقدام به صدور گواهینامه ایزو تقلبی می نمایند.

شرکت گواهی دهنده ایزو

در انتخاب یک شرکت گواهی دهنده ایزو موضوعات زیر باید مد نظر قرار گیرد :

– صلاحیت ، آموزش پایش شایستگی های کارکنان که این نظارت توسط سازمان های اعتباردهی بر شرکت گواهی دهنده ایزو صورت می گیرد.
– بخش تخصص کارکنان در ارتباط با تجارب .
– شناخته شدن شرکت گواهی دهنده ایزو در بازار داخل و خارج کشور .
– مستقل و بی طرفانه بودن شرکت گواهی دهنده ایزو .
– اعتباردهی های شرکت گواهی دهنده ایزو ، یک شرکت گواهی دهنده ممکن است از چند سازمان مختلف اعتباردهی شده باشد مثلا یک شرکت گواهی دهنده آمریکایی که در ایران فعالیت می نماید ممکن است علاوه بر اعتبارد دهی ANNB آمریکا ، اعتباردهی UKAS را هم نیز داشته باشد .
برای اطمینان از صلاحیت و بی طرفی شرکت های گواهی دهنده ایزو ،  ارزیابی مستقل از مراجع صدور گواهینامه بر اساس استاندارد ISO 17021 توسط سازمان های اعتبار دهی انجام می گردد ( ایزو 17021 الزامات برای انجام ممیزی سیستم مدیریتی در شرکت گواهی دهنده ایزو را فراهم می نماید )
بهتر است شرکت گواهی دهنده ایزو را انتخاب کنید تا قادر به نشان دادن تاییدیه مستقل از شایستگی و استقلال خود داشته باشد .

مزایای استفاده از مراجع صدور گواهینامه  ( شرکت های گواهی دهنده ایزو ) :

– کاهش ریسک تامین و انتخاب شرکت گواهی دهنده ایزو و اعتماد به برآورده سازی الزامات مشخص شده  .
– برنده نمودن کسب و کار بصورت فزاینده ای با استفاده از خدمات ارزیابی انطباق معتبر .
– دسترسی به بازارهای خارج از کشور با توجه به گواهینامه های صادر شده توسط شرکت گواهی دهنده ایزو که اعتباردهی شده از IAF MLA  ، این گواهینامه ها در سراسر جهان پذیرفته شده است .
– شرکت گواهی دهنده ایزو معتبر به شما در شناسایی بهترین تجارب برای دانش کسب و کار شما کمک می نماید .
– تمایز بازار محصولات و رهبری با نشان دادن  گواهینامه ایزو معتبر به دیگران ، شواهد معتبری از استفاده از شرکت گواهی دهنده معتبر می باشد .
– کاهش بوروکراسی و افزایش بهره وری از طریق کاهش ممیزی مجدد کسب و کار شما .

چگونه یک شرکت گواهی دهنده ایزو معتبر پیدا کنیم ؟

برای پیدا کردن سازمان اعتبادرهی در کشور مورد نظرتان ، شما باید به سایت IAF مراجعه نمایید

هدف سازمان IAF به رسمیت شناختن شرکت های گواهی دهنده در جهان بر اساس اعتباردهی صورت گرفته و ایجاد ارزش برای همه ذینفعان با انجام فعالیت ها می باشد .
اعضاء IAF در سراسر جهان ،  بوسیله اصول و روش های ارزیابی انطباق برای دستیابی به اهداف تجاری عمومی و ایجاد اعتماد به نفس لازم برای پذیرش در بازار تلاش می نمایند .
سازمان های اعتباردهی در کشور ها ارزیابی مستقل از شرکت صدور گواهی دهنده ایزو بر اساس استاندارد های شناخته شده نظیر ایزو 17021 انجام می دهد و لیستی از شرکت های گواهی دهنده ،  شامل مشخصات ، تلفن تماس و دامنه فعالیت را منتشر می نمایند .
در ایران مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، یک نهاد دولتی وظیفه نظارت و کنترل بر روی شرکت های گواهی دهنده را انجام می دهد .
سازمان اعتباردهی در برخی از کشور ها :

مثال : در صورتی که شما یک شرکت گواهی دهنده ایزو ،  انگلیسی را برای ، انجام ممیزی خارجی شخص ثالث و صدور گواهینامه ایزو انتخاب نمایید ، شرکت گواهی دهنده باید تحت اعتباردهی UKAS باشد و نام شرکت گواهی دهنده در سازمان اعتباردهی UKAS کشور انگلستان قرار داشته باشد .
با توجه به تحریم ها ،  برخی از سازمان های اعتباردهی کشورهای خارجی به شرکت های گواهی دهنده ایزو در ایران اجازه صدور گواهینامه ایزو را نمی دهند بدین منظور برخی از افراد سودجو از این موقعیت سوء استفاده نموده و با ثبت یک شرکت خارجی و راه اندازی سایت های اینترنتی به زبان انگلیسی اقدام به صدور گواهینامه ایزو تقلبی می نمایند .

با توجه به توضیحات فوق جهت انتخاب یک شرکت گواهی دهنده ایزو معتبر باید اعتباردهی شرکت گواهی دهنده ایزو ، سوابق ممیزی استاندارد مورد نظر در دامنه محصولات ، سوابق فعالیت و شهرت آن شرکت در بازار محصولات شما مورد ارزیابی قرار گیرد .

در صورت نیاز به راهنمایی برای انتخاب شرکت گواهی دهنده ایزو  و اخذ گواهینامه ایزو ، متناسب با فعالیت های سازمان شما با شماره تلفن زیر تماس بگیرید یا درخواست خود را ایمیل نمایید :

09123386349

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.