شرکت گواهی دهنده ایزو معتبر

ممیزی خارجی و صدور گواهینامه سیستم‌های مدیریت توسط شرکت های گواهی دهنده ایزو  ،  بر اساس الزامات مشخص شده صورت می‌گیرد .

شرکت گواهی دهنده ایزو معتبر تحت نظارت سازمان‌های اعتباردهی ملی و بین المللی بر اساس الزامات مشخص شده مورد ارزیابی قرار گرفته و اعتباردهی می‌گردند .

شرکت گواهی دهنده ایزو

چرا از یک مرجع معتبر صدور گواهینامه ایزو برای ممیزی خارجی استفاده می‌گردد ؟

 • انتخاب شرکت گواهی دهنده برای صدور گواهینامه ایزو می تواند مملو از ناشناخته‌هایی باشد انتخاب یک شرکت گواهی دهنده معتبر با اعتباردهی از IAF و  MLA بهترین روش می‌باشد .
 • متاسفانه در ایران برخی از افراد سودجو و کلاهبردار از طریق دکان ایزو ، از بی‌اطلاعی سازمان‌ها و مدیران متقاضی گواهینامه ایزو سوء استفاده نموده و اقدام به صدور گواهینامه ایزو تقلبی می‌نمایند.

انتخاب گواهی دهنده ایزو

در انتخاب شرکت گواهی‌دهنده معتبر موضوعات زیر باید مد نظر قرار گیرد :

 • صلاحیت ، آموزش پایش شایستگی‌های کارکنان که این نظارت توسط سازمان‌های اعتباردهی بر شرکت گواهی‌دهنده صورت می‌گیرد.
 • بخش تخصص کارکنان در ارتباط با تجارب .
 • شناخته شدن شرکت گواهی‌دهنده در بازار داخل و خارج کشور .
 • مستقل و بی طرفانه بودن شرکت گواهی‌دهنده سیستم مدیریت.
 • اعتباردهی‌های شرکت گواهی دهنده سیستم مدیریت، یک شرکت گواهی‌دهنده ممکن است از چند سازمان مختلف اعتباردهی شده باشد مثلا یک شرکت گواهی‌دهنده آمریکایی که در ایران فعالیت می‌نماید ممکن است علاوه بر اعتبارد دهی ANNB آمریکا ، اعتباردهی UKAS را هم نیز داشته باشد .
 • برای اطمینان از صلاحیت و بی‌طرفی شرکت‌های گواهی دهنده ایزو ،  ارزیابی مستقل از مراجع صدور گواهینامه بر اساس استاندارد ISO 17021 توسط سازمان‌های اعتباردهی انجام می‌گردد ( ایزو 17021 الزامات برای انجام ممیزی سیستم مدیریتی در شرکت گواهی دهنده را فراهم می‌نماید )
 • بهتر است شرکت گواهی‌دهنده سیستم مدیریتی را انتخاب کنید تا قادر به نشان دادن تاییدیه مستقل از شایستگی و استقلال خود داشته باشد .

مزایای استفاده از گواهی دهنده معتبر

 • کاهش ریسک تامین و انتخاب شرکت گواهی دهنده و اعتماد به برآورده‌سازی الزامات مشخص شده  .
 • برنده نمودن کسب و کار بصورت فزاینده‌ای با استفاده از خدمات ارزیابی انطباق معتبر .
 • دسترسی به بازارهای خارج از کشور با توجه به گواهینامه های صادر شده توسط شرکت گواهی‌دهنده که اعتباردهی شده از IAF MLA  ، این گواهینامه‌ها در سراسر جهان پذیرفته شده است .
 • شرکت گواهی دهنده معتبر به شما در شناسایی بهترین تجارب برای دانش کسب و کار شما کمک می‌نماید .
  تمایز بازار محصولات و رهبری با نشان دادن  گواهینامه ایزو معتبر به دیگران ، شواهد معتبری از استفاده از شرکت گواهی دهنده معتبر می‌باشد .
 • کاهش بوروکراسی و افزایش بهره وری از طریق کاهش ممیزی مجدد کسب و کار شما .

چگونه گواهی دهنده معتبر ایزو پیدا کنیم ؟

 • برای پیدا کردن سازمان اعتباردهی در کشور مورد نظرتان ، شما باید به سایت IAF مراجعه نمایید
 • هدف سازمان IAF به رسمیت شناختن شرکت‌های گواهی دهنده در جهان بر اساس اعتباردهی صورت گرفته و ایجاد ارزش برای همه ذینفعان با انجام فعالیت‌ها می‌باشد .
 • اعضاء IAF در سراسر جهان ،  بوسیله اصول و روش‌های ارزیابی انطباق برای دستیابی به اهداف تجاری عمومی و ایجاد اعتماد به نفس لازم برای پذیرش در بازار تلاش می‌نمایند .
 • سازمان‌های اعتباردهی در کشورها ارزیابی مستقل از شرکت صدور گواهی دهنده ایزو بر اساس استانداردهای شناخته شده نظیر ایزو 17021 انجام می‌دهد و لیستی از شرکت‌های گواهی دهنده ،  شامل مشخصات ، تلفن تماس و دامنه فعالیت را منتشر می‌نمایند .
 • در ایران مرکز ملی تایید صلاحیت ایران ، یک نهاد دولتی وظیفه نظارت و کنترل بر روی شرکت‌های گواهی دهنده را انجام می‌دهد .

جهت مشاهده لیست شرکت های گواهی دهنده ایزو مورد تائید مرکز ملی تائید صلاحیت ایران بر روی لینک لیست شرکت گواهی دهنده ایزو کلیک کنید.

بررسی اعتبار گواهینامه بین‌المللی

از سال 2020 نهاد اعتباردهی بین‌المللی IAF با راه‌اندازی وب‌سایتی، نام و مشخصات شرکت‌هایی که از شرکت‌های گواهی‌دهنده معتبر گواهینامه‌های مدیریتی را دریافت می‎‌نمایند در این سایت ثبت می‌نماید شما از طریق مشخصات سازمان یا شماره گواهینامه می‌توانید از اعتبار گواهینامه ایزو سازمان مطلع شوید.
جهت بررسی اعتبار گواهینامه بین‌المللی ایزو می‌توانید با کلیک بر روی لینک بررسی اعتبار گواهینامه ، از اعتبار گواهینامه خود مطمئن گردید.

سازمان اعتباردهی

سازمان‌های اعتباردهی در برخی از کشورها :

مثال : در صورتی که شما یک شرکت گواهی‌دهنده انگلیسی را برای ، انجام ممیزی خارجی شخص ثالث و صدور گواهینامه ایزو انتخاب نمایید ، شرکت گواهی دهنده باید تحت اعتباردهی UKAS باشد و نام شرکت گواهی دهنده در سازمان اعتباردهی UKAS کشور انگلستان قرار داشته باشد .
با توجه به تحریم‌ها ،  برخی از سازمان های اعتباردهی کشورهای خارجی به شرکت‌های گواهی دهنده در ایران اجازه صدور گواهینامه ایزو را نمی‌دهند بدین منظور برخی از افراد سودجو از این موقعیت سوء استفاده نموده و با ثبت یک شرکت خارجی و راه‌اندازی سایت‌های اینترنتی به زبان انگلیسی اقدام به صدور گواهینامه ایزو تقلبی می‌نمایند .

با توجه به توضیحات فوق جهت انتخاب گواهی دهنده ایزو معتبر باید اعتباردهی شرکت گواهی دهنده ، سوابق ممیزی استاندارد مورد نظر در دامنه محصولات ، سوابق فعالیت و شهرت آن شرکت در بازار محصولات شما مورد ارزیابی قرار گیرد .

در صورت نیاز به راهنمایی برای انتخاب شرکت گواهی‌دهنده معتبر و اخذ گواهینامه ایزو ، متناسب با فعالیت های سازمان شما با شماره تلفن زیر تماس بگیرید یا درخواست خود را ایمیل نمایید :

09123386349

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.