گواهینامه ایزو تقلبی


گواهینامه ایزو تقلبی صادر شده توسط کلاهبردارن ، به مراجع بین المللی متصل نبوده و مشتریان ناآگاه یا بی اعتقاد به سیستم های مدیریتی از گواهینامه تقلبی ایزو استفاده می نمایند.

به‌منظور آگاهی مدیران جهت انتخاب شرکت گواهی دهنده معتبر، ترفندهايي که کلاهبرداران جهت فروش گواهینامه ایزو تقلبی و فریب برخی از مدیران و سازمان‌ها بکار می گیرنددر این مطلب توسط مهندس پیام خرازیان به‌صورت خلاصه ارائه‌شده است.

جهت مشاهده خبر دستگیری کلاهبردار فروش گواهینامه ایزو تقلبی بر روی دستگیری کلاهبرداران ایزو کلیک کنید

برخی از سازمان های ایرانی بدلیل عدم آگاهی از نحوه پیاده سازی ایزو و مراحل اخذ گواهینامه ایزو ، فریب کلاهبرداران را خورده و تنها با اعتماد به یک سایت به زبان انگلیسی و بدون پیاده سازی ایزو و انجام ممیزی خارجی ، گواهینامه ایزو تقلبی را دریافت می نماید.

گواهینامه ایزو یک دارایی با ارزش برای تمامی سازمانهایی می باشد که سیستم های مدیریتی را استقرار نموده اند سازمان ها با داشتن گواهینامه ایزو ، به مشتریان خود آرامش و اطمینان خاطر می دهند .
متاسفانه مانند هر دارایی با ارزش برخی تلاش می کنندبدون انجام پیاده سازی ایزو و ممیزی خارجی ، گواهینامه ایزو جعلی راتهیه و به مشتریان خود نمایش دهند .
گواهینامه ایزو توسط مراکز صدور گواهینامه ایزو صادر می گردد این مراکز ، برای هر یک از استاندارد های بین المللی ، ممیزان آموزش دیده دارند .
سازمان ها برای اثبات ادعای خود پس از پياده سازي ايزو و سیستم های مدیریتی ، می بایستی با شرکت های گواهی دهنده ایزو قرارداد بسته و از شرکت گواهی دهنده ایزو جهت انجام ممیزی خارجی دعوت نمایند .
پس از انجام ممیزی خارجی در سازمان بر اساس استاندارد ایزو ، در صورتی که سیستم مدیریتی با الزامات استاندارد ایزو درخواستی انطباق داشته باشد برای آن سازمان گواهینامه ایزو توسط مراکز گواهی دهنده ایزو صادر می گردد

گواهینامه ایزو تقلبی

متاسفانه در ایران برخی از افراد سودجو و کلاهبردار از طریق دکان ایزو ، از بی اطلاعی سازمان ها و مدیران متقاضی گواهینامه ایزو سوء استفاده نموده و اقدام به صدور گواهینامه ایزو جعلی می نمایند.

بدین ترتیب که به سادگی با راه اندازی سایت اینترنتی به زبان انگلیسی و اعلام به مشتریان که این سایت شرکت گواهی دهنده خارجی میباشد و همچنین ثبت شرکت دروغین در خارج از کشور بدون ارتباط با مراجع بین المللی ، اقدام به صدور گواهینامه ایزو تقلبی می نمایند که متاسفانه این گواهینامه ایزو تقلبی در بسیاری از رستوران ها ، فست فود ها ، شیرینی فروشی ها ، بنگاه املاک ،نمایندگی های مجاز خودرو … مشاهده می گردد.

در ترفندی جدید، این اشخاص با راه‌اندازی چندین سایت در اینترنت با عنوان صدور گواهینامه ایزو ،شانس خود را در به دام انداختن افراد ناآگاه جهت فروش گواهینامه ایزو تقلبی را افزایش می‌دهند

به‌طوری که این افراد سودجو با معرفی چندین شرکت گواهی دهنده غیر معتبر با نام‌های محتلف و سایت های مجزاء به مشتریان در اینترنت،‌ احتمال موفقیت خود را در فروش گواهینامه ایزو تقلبی افزایش می‌دهند.

درواقع شما با جستجو در اینترنت،تصور می‌کنید که چند شرکت گواهی دهنده ایزو را شناسایی نموده‌اید و از هرکدام از آن‌ها قیمت و سایر موضوعات را پیگیری می‌نمایید در حالی که تمامی این سایت‌ها و شرکت‌های معرفی شده مربوط به یک شحص خاص می‌باشد.

این اشخاص يا شركت ها حتی برای برخی از استانداردهای مدیریتی که جنبه راهنما دارد نيز گواهینامه ایزو صادر می‌نمایندنظير در متن استاندارد ایزو 26000 صراحتاً ذکر شده گواهینامه برای استاندارد ايزو 26000 صادر نمی‌شود ولی این کلاهبرداران برای استاندارد ایزو 26000 نیر با اخد پول گواهینامه صادر می‌نمایند

سازمان های دریافت کننده گواهینامه ایزو تقلبی ، بدون زحمت در پیاده سازی ایزو ، گواهینامه ایزو تقلبی را دریافت می نمایند و در تبلیغات خود از این نشان استفاده می نمایند.

برخی از فروشندگان گواهینامه ایزو تقلبی بمنظور جلب اعتماد مشتریان و انتقال این موضوع به مشتریان نا آگاه که فقط گواهینامه نمی فروشند ، همراه با گواهینامه یک بسته از مستندات آماده شده  ایزو ( مستنداتی که متناسب با سازمان نمی باشد ) را به سازمان های متقاضی ارائه می نماید و یا به منظور شرعی نمودن فعالیت خود قبل از اهداء گواهینامه تقلبی ایزو ، در یک یا دو جلسه در محل سازمان متقاضی مستندات ایزو رو با رویکرد Cut- Copy -Past به سازمان تحویل می دهند .

عموما گواهینامه ایزو تقلبی از طریق دکان ایزو در سازمان ها ی زیر مشاهده می گردد :

 • سازمان هایی که مدیران آن اعتقادی به استقرار سیستم مدیریتی ندارند
 • سازمان هایی که  مدیران آن از نحوه دریافت گواهینامه ایزو معتبر و مزایای ایزو آگاهی ندارند و بدلیل بی اطلاعی در دام کلاهبرداران بدون تخصص ( شرکت های که ادعای صدور گواهینامه ایزو تقلبی ، گواهینامه ایزو بی نام ونشان می کنند)  قرار می‌گیرند.

اگر می خواهید سیستم مدیریتی را در سازمان خود استقرار دهید و سپس جهت اثبات ادعای خود گواهینامه ایزو معتبر دریافت نمایید حتما اعتبار شرکت گواهی دهنده ایزو و ارتباط آن با مراجع بین المللی را بررسی نمایید .

در ایران تعداد کمی شرکت گواهی دهنده ایزو معتبر و خوش نام فعالیت می نمایند و سایر شرکت های گواهی دهنده در ایران ناشناخته و تازه کار می باشند و برخی از شرکت ها نیز با ادعای ” مرکز صدور گواهینامه ایزو و نماینده یک شرکت گواهی دهنده خارجی” اقدام به فروش گواهینامه ایزو تقلبی و کلاهبرداری می نمایند .

همچنین کلاهبرداران با اضافه نمودن پسوند یا پیشوند به نام شرکت های گواهی دهنده معتبر معروف ، خود را به عنوان شرکت گواهی دهنده در قالب یک سایت اینترنتی (به زبان خارجی) معرفی نموده و مشتریان را فریب می دهند.

متاسفانه برخی از این افراد کلاهبردار ، با اخذ مجوز های قانونی از مراکز و سازمان های دولتی در حال فعالیت می باشند.پس جهت انتخاب شرکت گواهی دهنده معتبر ایزو باید مراقب باشید .

اکثر شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ثبت شرکت‌ها یا برند نیز به شرکت‌های که تمایل به ثبت شرکت یا برند دارند،پیشنهاد خرید چندین گواهینامه ایزو همزمان با ثبت شرکت داده و گواهینامه ایزو جعلی می‌فروشند.

جهت دریافت گواهینامه معتبر ایزو ،شما باید ابتدا جهت استقرار سیستم مدیریتی ، مشاور باتجربه ایزو را انتخاب نموده و پس از استقرار سیستم مدیریتی ، شرکت گواهی دهنده ایزو را جهت ممیزی خارجی و اخذ گواهینامه ایزو انتخاب نمایید.

توجه کنید

لطفا جهت درخواست گواهینامه های ایزو و بررسی اصالت گواهینامه ایزو سازمان خود با ما تماس نگیرید
تیم ما فقط خدمات مشاوره استقرار و آموزش کاربردی در خصوص سیستم های مدیریتی و تعالی سازمانی را ارائه می نماید

سازمان ISO ،آمار گواهینامه استانداردهای ایزو بین المللی معتبر ایران ،صادر شده  توسط شرکت‌های گواهی‌دهنده را منتشر نموده‌است که توجه به اعداد و ارقام گواهینامه‌های ایزو معتبر صادر شده تامل برانگیز است

مطلب گواهینامه ایزو تقلبی ،توسط مهندس پیام خرازیان تهیه‌شده است.
انتشار مطلب با ذکر نام پیام خرازیان و آدرس سایت www.kharazian.ir بلامانع می‌باشد.

جهت دریافت مشاوره پياده سازي ايزو تا اخذ گواهینامه ایزو معتبر و آشنایی با با مراحل اخذ گواهینامه ایزو با تلفن های زیر تماس بگیرید و یا درخواست خود را ارسال نمایید :
09123386349 – 02188090139

4 پاسخ
 1. حسن رضائی
  حسن رضائی گفته:

  بسیار مطلب مفیدی بود متاسفانه بدلیل مدرک گرایی مدیریت شرکت ما هم از این گواهینامه های تقلبی خریداری نموده است و شرکت ما به مشتریان اعلام کرده که گواهینامه ایزو داره در صورتی که سیستم مدیریتی پیاده سازی نشده است ، امیدوارم روزی برسد که مدیران ما بدنبال مدرک گرایی نباشند و استانداردها و سیستم های مدیریتی را بصورت واقعی پیاده سازی کنند

 2. سيل سیپور
  سيل سیپور گفته:

  مطلب شما به من در انتخاب شركت گواهي دهنده ايزو معتبرخيلي كمك كرد نزديك بود بدليل نداشتن اطلاعات كافي،با يك شركت گواهي دهنده بي اعتبار قرارداد ببنديم .
  متاسفانه شركت هايي كه گواهينامه ايزو تقلبي صادر مي كنند بدليل نبودن نظارت زياد هستند برخي از هم صنف هاي من در زمينه دكوراسيون داخلي ساختمان از اين شركت ها گواهينامه دريافت كردند.
  مرسي

 3. شاهین احمدی
  شاهین احمدی گفته:

  پیشنهاد می‌کنم اسم سایت رو به ویکی‌ایزو تغییر بدید. شما خودتون در حال تبدیل شدن به یک استاندارد هستید جناب خرازیان. ممنون از مطالب خوب و مفیدتون

 4. پیام خرازیان
  پیام خرازیان گفته:

  با سلام و تشکر از شما، افزایش آگاهی مدیران ارشد و علاقه‌مندان جهت استقرار واقعی استانداردهای مدیریتی و ابزارهای بهبود یکی از اهداف تیم ما از به اشتراک‌گذاری تجارب است

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.