مقالات مدیریتی و مهندسی صنایع

حسابداری هزینه جریان مواد

حسابداری هزینه جریان مواد چیست

حسابداری هزینه جریان مواد MFCA با کاهش تولید ضایعات و توجه به منابع ورودی منجر به بهبود عملکرد محیط زیست در فرآیندهای تولید و بهبود بهره‌وری کسب‌وکار می‌گردد.

این روش برای تمامی صنایع با هر نوع و اندازه‌ای بکار گرفته می‌شود در ادامه این روش معرفی شده است.. ادامه مطلب

هوش مصنوعی در سیستم های مدیریت

بکارگیری هوش مصنوعی در سیستم‌های مدیریت روز به روز در حال گسترش است و سازمان‌ها از این ابزار در حوزه‌های مختلف سیستم‌های مدیریتی استفاده می‌نمایند.

در ادامه برخی از کاربردهای متداول این فناوری در استقرار و بهبود سیستم‌های مدیریتی توسط مهندس پیام خرازیان گردآوری شده است. ادامه مطلب

مدل تعالی EFQM 2025

مدل تعالی EFQM 2025 در تاریخ 16 خرداد 1403 در استانبول رونمایی گردید تغییراتی در مدل ویرایش جدید نسبت به مدل EFQM 2020  بر اساس 35 سال تجربه صورت گرفته است.

در ادامه معیارها و زیر معیارهای مدل تعالی EFQM 2025 معرفی شده است همچنین می‌توانید فایل انگلیسی مدل EFQM 2025 را در انتهای مطلب خریداری نمائید.
ادامه مطلب

چگونه سیستم سازی کنیم

چگونه کسب و کار را سیستم سازی کنیم

سیستم سازی به معنای ایجاد ساختاری منظم و کارآمد برای انجام وظایف و فعالیت های مختلف است. با سیستم سازی می‌توان به افزایش بهره وری، کاهش هزینه‌ها، ارتقای کیفیت خدمات و در نهایت رشد و توسعه پایدار کسب و کار دست یافت.

در این مطلب گام به گام با نحوه سیستم سازی کسب و کار آشنا می‌شوید.

ادامه مطلب

رهبری اقتضایی

رهبری اقتضایی چیست

در دنیای پویای مدیریت، یک رویکرد واحد برای رهبری وجود ندارد. نظریه رهبری اقتضایی به این واقعیت کلیدی می پردازد که سبک رهبری موثر به موقعیت، افراد تحت رهبری و اهداف مورد نظر بستگی دارد.

رهبری اقتضایی ابزاری قدرتمند برای مدیران در هر سطحی است که به آنها کمک می‌کند تا به موفقیت‌های چشمگیری دست یابند. در این مقاله، به بررسی عمیق نظریه رهبری اقتضایی، از جمله مدل های مختلف آن، مزایا و معایب آن در عمل می پردازیم. ادامه مطلب

کیفیت مستندات سیستم های مدیریتی

کیفیت مستندات سیستم های مدیریتی

کیفیت مستندات سیستم های مدیریتی نقش حیاتی در موفقیت سازمان ایفا می‌نماید مستندات سیستم مدیریتی به عنوان دارایی‌های ارزشمند در حفظ و نگهداشت دانش سازمانی و بهبود آن تاثیر گذار می‌باشد.

در این مطلب عوامل تاثیرگذار بر کیفیت مستندسازی سیستم های مدیریتی توسط مهندس پیام خرازیان تشریح شده است.

ادامه مطلب

عوامل تاثیرگذار بر کیفیت ممیزی

عوامل تاثیرگذار کیفیت ممیزی داخلی سیستم های مدیریت

کیفیت ممیزی داخلی سیستم های مدیریتی به بهبود عملکرد سیستم مدیریت کمک می‌نماید این کیفیت به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مطلب عوامل تاثیرگذار کیفیت ممیزی داخلی تشریح شده است. ادامه مطلب

راز زندگی شاد ایکیگای

راز زندگی شاد و معنی دار بر اساس ایکیگای

آیا همیشه به دنبال معنی و شادی در زندگی خود بوده‌اید؟ آیا به دنبال راهی هستید که به شما احساس ارزشمندی و پرمعنایی بدهد؟ ایکیگایی، این مفهوم ژاپنی فراتر از یک روش زندگی است؛ ایکیگایی به ما می‌آموزد که چگونه با اتکا بر شعف، مأموریت، حرفه و مهارت‌های خود، به دنبال زندگی‌ای پر از معنا و شادی بگردیم.

در این محتوا، ما با شما به دنبال راه‌هایی خواهیم گشت که شما را به سوی ایکیگایی واقعی و مفید برده و زندگی شما را به یک تجربه معنادار و شاد تبدیل کند. همراه ما باشید و به دنیایی از کشف، رشد و شادی خوش‌آمد بگویید. ادامه مطلب