اخذ گواهینامه ایزو فوری

اخذ گواهینامه ایزو فوری

اخذ گواهینامه ایزو فوری ، ترفند جدیدی است که برای هر سازمانی با هر اندازه‌ای و فرآیندی امکان‌پذیر شده است

جهت دریافت گواهینامه ایزو و استانداردهای مدیریتی در کمترین زمان با ما تماس بگیرید، ما به شما به جای دریافت یک گواهینامه ایزو، چندین گواهینامه ایزو را اعطاء می‌کنیم تا شما بتوانید مشتریان خود و شرکت های بالادستی را فریب داده و در مناقصات بیشترین امتیاز را کسب نمایید.

اخذ گواهینامه ایزو فوری در کمترین زمان ، این عنوان در تبلیغات شرکت های گواهی دهنده بی نام ونشان و افراد کلاهبردار بسیار مشاهده می‌شود.متاسفانه برخی از این افراد کلاهبردار با اخذ مجوز از مراکز دولتی ، به صورت علنی اقدام به فروش گواهینامه ایزو جعلی می‌نمایند.

این گروه به متقاضیان سیستم های مدیریتی بجای یک گواهینامه ، چندین گواهینامه ایزو را پیشنهاد می‌دهند عموماً گواهینامه‌های ایزو 9001 ، ایزو 14001 ، ایزو 10002،ایزو 10004 و ISO 45001 به‌صورت یک مجموعه به مشتریان ناآگاه پیشنهاد داده می‌شود.

اخذ 5 گواهینامه ایزو در کمترین زمان

اکثر مدیران که به این شیوه اقدام به خرید گواهینامه ایزو می‌نمایند یا از مراحل استقرار سیستم‌های مدیریت و مزایای آن بی‌اطلاع می‌باشند یا با آگاهی کامل با توجه به الزام شرکت‌های بالادستی و یا جهت حضور در فرآیند مناقصات اقدام به خرید گواهینامه ایزو تقلبی می‌نمایند.

پیاده‌سازی و اخذ گواهینامه ایزو همانند سایر موضوعات کیفیت و …. در ایران با روش ایرانی توسط افراد غیرمتخصص و کلاه‌بردار در کمترین زمان امکان‌پذیر شده است

آمار سازمان ISO نشان می‌دهد روند اخذ گواهینامه ایزو ، ازجمله گواهینامه ایزو 9001 در سال 2013 نسبت به سال‌های قبل کاهش چشم‌گیری داشته است .شواهد نشان می‌دهد سازمان‌های ایرانی جهت درخواست گواهینامه ایزو تمایل بیشتری نشان می‌دهند و این نشان می‌دهد که اکثر گواهینامه ایزو دریافت شده توسط سازمان‌ها ، گواهینامه ایزو تقلبی بوده و اصالت آن قابل‌ردیابی و پیگیری بین‌المللی نیست.

اخذ گواهینامه ایزو فوری

این کلاه‌برداران بدون استقرار سیستم مدیریتی به سازمان‌ها اخذ گواهینامه ایزو در کمترین زمان ، اخذ ایزو فوری یا سریع را پیشنهاد داده و با رویکرد Cut-Copy-Past مستندات سازمان‌های دیگر را به سازمان متقاضی گواهینامه ایزو تحمیل می‌نمایند.

این افراد کلاه‌بردار با راه‌اندازی سایت اینترنتی به زبان انگلیسی ، خود را به‌عنوان شرکت گواهی دهنده خارجی معرفی می‌نمایند در برخی از موارد حتی این افراد سایت‌های تقلبی با عنوان مرجع اعتبار دهی کشورهای خارجی ،راه‌اندازی نموده و نام شرکت تقلبی گواهی دهنده خود را در لیست آن سایت مرجع اعتبار دهی قرار می‌دهند.

متأسفانه برخی از این افراد ، مراکز دولتی ایران را فریب داده و مجوز فعالیت در ایران را نیز اخذ نموده‌اند و به‌صورت علنی با مجوز ایرانی در حال فروش گواهینامه ایزو تقلبی می‌باشند.

عموماً رستوران‌ها،قنادی‌ها، بنگاه املاک و …. از این گواهینامه‌های تقلبی استفاده می‌نمایند.

مدیران بنا به دلایل زیر اقدام به خرید گواهینامه ایزو فوری می‌نمایند:

  • الزام به اخذ گواهینامه ایزو از شرکت بالادستی
  • حضور در مناقصات و اخذ امتیازات لازم
  • بی‌اطلاع مدیران از مراحل اخذ گواهینامه ایزو
  • فریب دادن مشتریان یا شرکت‌های بالادستی با استفاده از نشان گواهینامه ایزو

سؤال از کسانی که گواهینامه ایزو تقلبی را استفاده می‌نمایند.

  • آیا می‌دانید اعتبار و سابقه شما زیر سؤال خواهد رفت ؟
  • آیا می‌دانید مشتریان آگاه شما از تقلبی بودن گواهینامه شما اطلاع می‌یابند ؟
  • آیا می‌دانید جهت حضور در بازارهای بین‌المللی ، گواهینامه ایزو شما هیچ ارزشی ندارد؟
  • آیا می‌دانید حداقل زمان جهت طرح‌ریزی و استقرار سیستم مدیریت کیفیت در سازمان‌های کوچک حداقل  4 ماه پیش‌بینی می‌شود ؟

چطور حاضر می‌شوید لوگوی یک شرکت گواهی‌دهنده جعلی در کنار برند، اعتبار و تجربه شما قرار گیرد؟

مراحل اخذ گواهینامه ایزو معتبر

جهت استقرار سیستم مدیریتی بر اساس استاندارد ایزو درخواستی سازمان، کارکنان سازمان باید آموزش ببینند سپس مستندات سیستم مدیریت شامل فرم‌ها،روش‌های اجرایی،دستورالعمل‌ها و.. توسط گروه مشاور، متناسب با سازمان شما طراحی می‌شود و سپس مستندات توسط مسئولین فرآیندها و کارکنان اجرا می‌شود، در صورت نیاز مستندات در طی اجرا مورد بازنگری قرار می‌گیرد و درنهایت به‌منظور آمادگی جهت انجام ممیزی خارجی ، ممیزی داخلی توسط افراد آموزش‌دیده اجرا می‌شود.

پس از طی این مراحل و ممیزی خارجی توسط شرکت گواهی دهنده معتبر،صورت گرفته و گواهینامه ایزو برای سازمان شما صادر می‌شود.

مدت‌زمان پیاده‌سازی ایزو و اخذ ایزو در سازمان‌های کوچک حداقل سه تا چهار ماه و در سازمان‌های بزرگ حداقل 6 ماه پیش‌بینی می‌شود.

اخذ گواهینامه ایزو فوری

به‌منظور استقرار سیستم مدیریتی اثربخش  و استفاده از مزایای واقعی ایزو قبل از اخذ گواهینامه ایزو ، آگاهی خود را افزایش دهید

لطفا جهت درخواست گواهینامه های ایزو و بررسی اصالت گواهینامه ایزو سازمان خود با ما تماس نگیرید تیم ما فقط خدمات مشاوره استقرار و آموزش کاربردی در خصوص سیستم های مدیریتی و تعالی سازمانی را ارائه می نماید

 

این مطلب توسط مهندس پیام خرازیان تهیه‌شده است .
انتشار مطلب با ذکر نام پیام خرازیان و آدرس سایت www.kharazian.ir بلامانع هست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.