فروش گواهینامه ایزو تقلبی

فروش گواهینامه ایزو تقلبی

فروش گواهینامه ایزو توسط افراد کلاه‌بردار در ایران زیاد می‌باشد کلاه‌برداران با راه‌اندازی یک وب‌سایت به زبان انگلیسی خود را به‌عنوان شرکت گواهی دهنده خارجی معرفی نموده و اقدام به فروش گواهینامه ایزو تقلبی می‌نمایند. در این مطلب سعی شده است ترفندهای فروش گواهینامه ایزو تقلبی بر ملأ شود .

مدیرانی که به دنبال گواهینامه ایزو برای سازمان خود می‌باشند به‌طور ناخواسته فریب این افراد کلاه‌بردار را می‌خورند و در دام این افراد گرفتار می‌شوند.آن‌ها با خرید گواهینامه ایزو تقلبی ، نام و نشانان شرکت جعلی را در کنار محصولات خود درج می‌نمایند .

توجه

سؤال اینجاست چگونه حاضر می‌شوید که نام و تجربه سازمان خود را در کنار نام جعلی به دیگران معرفی نمایید .

مراحل فروش گواهینامه ایزو تقلبی توسط افراد کلاه‌بردار

انتخاب نام شرکت گواهی دهنده
انتخاب نام شرکت گواهی دهنده تقلبی ، نقش مهمی در دستیابی به اهداف سودجویانه افراد کلاه‌بردار دارد افراد کلاه‌بردار جهت انتخاب نام شرکت گواهی دهنده ایزو تقلبی به یکی از دو صورت زیر عمل می‌نمایند.

  • انتخاب نام‌های مشابه با شرکت‌های گواهی دهنده معتبر
  • اضافه نمودن پسوند یا پیشوند به نام شرکت‌های گواهی دهنده معتبر

راه‌اندازی وب‌سایت
راه‌اندازی یک وب‌سایت با هزینه بسیار اندک ( هزینه یک دامین و میزبانی وب‌سایت حداقل یک‌صد هزار تومان در سال )توسط هرکسی امکان‌پذیر می‌باشد .

  • ثبت دامین با نام انتخاب‌شده
  • درج مشخصات مالک دامین با اسامی و آدرس خارجی
  • تکمیل محتوی وب‌سایت به زبان انگلیسی

به دام انداختن مشتری
جهت به دام انداختن مشتریان ،این افراد کلاه‌بردار تبلیغات زیادی را در فضای مجازی انجام می‌دهند و با راه‌اندازی چندین وب‌سایت با شماره تلفن‌های یکسان ، شانس خود را در فروش گواهینامه تقلبی افزایش دهند برخی از این افراد حداقل ۱۰وب‌سایت با عناوین صدور گواهینامه ایزو / فروش گواهینامه ایزو در فضای مجازی دارند

جلب اعتماد مشتریان
برای شرعی نمودن اقدامات خود و توجیهات به مشتریان در خصوص تقلبی نبودن گواهینامه‌های صادر معمولاً اقدامات فریبکارانه دیگری نیز توسط این افراد صورت می‌گیرد شامل:

  • ارائه مجوزهای تقلبی
  • ارائه پکیج آماده مستندات ایزو
  • تحویل پکیج مستندات در محل سازمان با رویکرد Cut-Copy-Past در چند جلسه

فروش گواهینامه ایزو تقلبی

  • ترغیب مشتریان به خرید چند گواهینامه ایزو ، تندیس‌ها و جوایز مختلف
  • اخذ مبلغ از مشتری بابت کاغذهای پرینت گرفته‌شده

صدور گواهینامه ایزو تقلبی

مشتریانی که از اقدام به خرید گواهینامه ایزو تقلبی می‌نمایند به خیال خود از یک شرکت گواهی دهنده ایزو ، گواهینامه را اخذ نموده‌اند درحالی‌که اطلاعات آن‌ها توسط یک شخص کلاه‌بردار بر روی وب سایتی به زبان انگلیسی درج‌شده و گواهینامه آن‌ها به مراجع اعتبار دهی متصل نمی‌باشد .
آن‌ها با پرداخت مبالغ( ۵۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون برای هر گواهینامه ) به این افراد کلاه‌بردار ، یک برگ کاغذ دریافت می‌نمایند.
به امید روزی که مدیران سازمان به موضوعات مدیریتی آگاه شوند و به دنبال استقرار سیستم‌های مدیریت باشند تا دریافت نشان و گواهینامه‌ها

این مطلب توسط پیام خرازیان تهیه‌شده است
انتشار مطلب با ذکر نام پیام خرازیان و آدرس سایت www.kharazian.ir بلامانع است

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.