برنامه ریزی منابع سازمانی ERP

برنامه ریزی منابع سازمانی ERP ، یک پکیج نرم افزاری فرآیندگرا ، استاندارد ، یکپارچه ، قابل تنظیم و ماژولار می باشد ERP بر مبنای Best practice طراحی و تولید شده است.

ساليان متمادي برنامه هاي كاربردی مورد استفاده در سيستمهاي اطلاعاتی بصورت مجزا (functional)ارائه می شد و هيچ ارتباطي با يكديگر نداشتند. چنين نرم افزارهايي مورد توجه و علاقه شركتهاي كوچك بود و براحتي نيازهاي خود را توسط اين برنامه هاي كاربردی (application) برآورده ميكردند. اما پس از مدتي با گذشت زمان و با شروع فرايند مهندسي مجدد فرايندها در سازمانها ، نياز به انواع مختلف سيستمهاي اطلاعاتي احساس شد و توليد سيستمهاي اطلاعاتي يكپارچه كه بتواند نرم افزارهاي حوزه هاي مختلف از جمله حسابداري ، توليد ، فروش ، انبار و … را بصورت منسجم و همراه هم بكار گيرد آغاز شد . براي توليد چنين نرم افزاريهايی ، ارائه رويكرد هاي جديد از جمله معماری مبتنی بر client /server و همينطور نرم افزارهای يكپارچه ضروری دانسته شد.
در سال 1992ساختار يك سيستم اطلاعاتی يكپارچه توسط دو نفر به نامهای Yakhou و Rahali توسعه يافت . در اين ساختار ، به اشتراك گذاری داده ها بين كاربران اين امكان را ايجاد ميكرد تا به سادگي و بسرعت داده هاي مورد نياز واحدهای ديگر را در اختيارشان قرار دهند و همچنين مديران بخشهای ديگر نيز قادر بودند بصورت يك سيستم جامع و يكپارچه با يكديگر در ارتباط باشند و گزارشات مورد نياز خود را از يك سيستم واحد استخراج نمايند.
برنامه ریزی منابع سازمانی ERP ، نظم و یکپارچگی را با کمترین دخالت کاربر و با سرعت و دقت بالا در سازمان حاکم می کند و در سطح بلوغ یافته امکان تحلیل و پیش بینی وضعیت عملکرد سازمان در سناریوهای مختلف را برای مدیران امکان پذیر می کند.

تعریف برنامه ریزی منابع سازمانی ERP

ERP یک بسته نرم افزاری استاندارد مشتمل بر چندین ماژول مرتبط و یکپارچه است که کلیه فرآیند های تجاری یک سازمان را اعم از تولید، منابع انسانی، مالی، بازاریابی و فروش و… پشتیبانی می نماید و منجربه یکپارچگی وظایف(Functions) در سازمان می شود.
ERP یک راه حل سیستمی مبتنی بر فناوری اطلاعات است که منابع سازمان را توسط یک سیستم به هم پیوسته به سرعت و بادقت و کیفیت بالا در کنترل مدیران سطوح مختلف سازمان قرار می دهد تا بطور مناسب فرآیند برنامه ریزی و عملیات سازمان را مدیریت نماید.
ERP یک بسته نرم افزاری تجاری است که هدف آن یکپارچگی اطلاعات و جریان اطلاعات بین تمامی بخشهای سازمان از جمله مالی، حسابداری، منابع انسانی، زنجیر عرضه و مدیریت مشتریان است.
در حال حاضر بسیاری از سازمان های پیشرو در ایران از نرم افزارهای برنامه ریزی منابع سازمانی ERP استفاده می نمایند .

مهمترین مزایای بکارگیری برنامه ریزی منابع سازمانی ERP

یكپارچه سازي اطلاعات : برنامه مدیریت منابع سازمانی ERP ، به سازمان کمک می کند كه اطلاعات مورد نظر را بصورت جامع و كامل از يك سيستم بدست آورد .
يكپارچگي اطلاعات در مورد نیازهای مشتريان : ERP به سازمان کمک می‌نماید، سفارش‌ها و نیازهای مشتريان از زمان دريافت سفارش یا اعلام نیاز یا مراجعه ، دريافت مواد اوليه از تأمین‌کنندگان كالا براي توليد آن سفارش تا تحويل كالاي تولیدشده به مشتري و دريافت وجه آن به‌طور يكپارچه در يك سيستم نگهداري شود و به‌این‌ترتیب سازمان‌ها می‌توانند به‌راحتی سفارش‌ها را رديابي كنند و بين بخش‌های مختلف سازمان هماهنگي لازم را ايجاد نمايند .
استانداردسازی و سرعت بخشيدن به فرآيند اصلی : سیستم‌هایERP با استانداردسازی فرایندها استفاده از يك سيستم كامپيوتري منسجم باعث صرفه‌جویی در زمان و افزايش بهره‌وری می‌شود
استانداردسازی اطلاعات منجر به‌صرفه جويي در زمان و جلوگيري از دوباره‌کاری در سازمان می‌شود

مدت‌زمان موردنیاز جهت اجرای برنامه ERP
مدت‌زمان استقرار برنامه ریزی منابع سازمانی ERP در سازمان‌ها به عوامل متعدد بستگی دارد مهم‌ترین عوامل شامل :
حجم سازمان
پیچیدگی فرآیندها
درجه بلوغ سازمان از جهت فرهنگی برای پذیرش سیستم‌های فرآیند گرا و یکپارچه
درجه حمایت مدیریت ارشد
صحت اطلاعات و داده‌ها
تسلط گروه استقرار دهنده

استقرار برنامه ریزی منابع سازمانی ERP ، بین 8 ماه تا 20 ما زمان می‌برد و هر چه شرایط استقرار ERPبیشتر فراهم باشد زمان کمتری خواهد برد.
پس از استقرار کامل ERP نمی‌توان بلافاصله شاهد اثرات مثبت آن در سازمان بود و دستیابی به اثرات مطلوب ERP حداقل 24 تا 36 ماه زمان نیاز دارد.

ریسک پروژه برنامه ریزی منابع سازمانی ERP

پیاده‌سازی ERP در سازمان‌ها، همراه با مخاطراتی است که در صورت عدم توجه و کنترل می‌تواند باعث شکست یا ناکارآمدی این سیستم شود
عواملی وجود دارند که باعث موفقیت یا شکست پروژه برنامه ریزی منابع سازمانی ERP می‌شود، استقرار ERP یک تغییر بزرگ در سازمان می‌باشد. تغییری که همه حوزه‌های فرآیندی را تحت پوشش قرار می‌دهد.
پروژه برنامه‌ ریزی منابع سازمانی ERP ، جایگزین نرم‌افزارها او ابزارهای قدیمی مورداستفاده کاربران می‌شود.
انتخاب نادرست تأمین‌کننده
عدم به‌کارگیری تیم استقرار ERP
عدم آموزش کافی کاربران
عدم گذاشتن زمان از طرف مدیریت

این مطلب توسط مهندس پیام خرازیان گرداوری شده است.
انتشار مطلب با ذکر نام پیام خرازیان و آدرس سایت www.kharazian.ir بلامانع می‌باشد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.