چشم انداز

نمونه چشم‌ انداز سازمان

نمونه چشم‌ انداز سازمان ، به شما کمک می‌نماید تا با الگوبرداری از چشم‌انداز سازمان‌های سرآمد ، چشم‌اندازی مناسبی را برای سازمان خود تدوین نمایید.

این سند به‌روشنی و اختصار اهداف کلی کسب‌و‌کار شما را مشخص می‌کند و به‌عنوان مهم‌ترین ابزار استراتژیک سازمان به کار گرفته می‌شود.

 

چشم‌ انداز

چشم‌انداز پاسخ به سؤال، می‌خواهید به کجا بروید است ؟

نمونه‌ چشم‌ انداز سازمان‌ها در ادامه آمده است

مثال چشم‌ انداز شرکت ارائه‌دهنده خدمات فناوری اطلاعات

نمونه 1 : پیشرو در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران، شکل‌دهنده‌ آینده‌ی این صنعت و ایجادکننده‌ی تمایز و مزیت در بین مشتریان

نمونه 2 : ما در دنیایی که فناوری اطلاعات به‌سرعت زمینه‌های مختلف زندگی را تحت تأثیر قرار داده است، محصولاتی در حوزه‌های فناوری، شیوه زندگی و سلامتی ارائه می‌دهیم، تا در نگاه سهامداران، تحسین‌برانگیزترین شرکت در صنعت خود باشیم.

نمونه شرکت بازرگانی خودرو

سازمانی برتر در حوزه خدمات خودرویی باقابلیت الگوسازی در بازارهای هدف

نمونه شرکت امداد خودرو

ما با بهره‌مندی از کارکنانی دلسوز و بانشاط بر آنیم تا با ارائه خدمات نوین امدادی در کلاس جهانی، به‌عنوان بهترین شرکت امدادی در سطح منطقه شناخته‌شده و بتوانیم سفری ایمن و مطمئن را برای مشتریانمان مهیا کنیم.

نمونه شرکت تأمین قطعات خودرو

شرکتی پیشرو در ارائه خدمات پس از فروش نوآورانه و هوشمندانه که آرامش خاطر مشتریان خود را تضمین می‌کند.

نمونه شرکت تولیدکننده خودرو

نمونه 1 : خودروساز تجاری محصولات سبک (حداقل 34درصد سهم بازار) و سنگین (حداقل12 درصد سهم بازار) در ایران که با شناسایی فرصت‌های بازار، نیازهای حال و آینده مشتریان را برآورده کرده و با استفاده از طراحی و نوآوری در محصولات باکیفیت، ارائه خدمات حرفه‌ای فروش و پس از فروش، ‌همکاری‌های راهبردی‌، نیروی انسانی کارآمد و فرایندهای رقابتی، جایگاه خود را در منطقه ارتقاء داده و ایجاد سود پایدار برای سهام‌داران می‌نماید.

نمونه 2 : متعالی‌ترین عرضه‌کننده خودرو‌های تجاری در ایران

نمونه 3 : ایجاد جذاب‌ترین و قانع‌کننده‌ترین شرکت خودروسازی قرن بیست و یکم از طریق سوق دادن تحول جهانی به سمت خودروهای برقی.

نمونه 4 : تبدیل‌شدن به باارزش‌ترین شرکت خودروسازی در جهان.

نمونه شرکت تأمین و تولیدکننده قطعات خودرو

پیشتاز در عرصه تولید قوای محرکه انواع خودرو در سطح کشور با توان برابری با رقبای خارجی به‌گونه‌ای که شایسته اعتماد ذینفعان باشیم و اهداف مدیریت سبز و تولید پاک را محقق نماییم.

نمونه شرکت خدمات مهندسی بین‌المللی

‌ شرکتی است دانش‌محور، فعال در کلیه‌ی زمینه‌های مهندسی، برخوردار از آخرین ابزارها و تکنولوژی در مناطق آسیا، آفریقا، اروپا، آمریکای لاتین و دارای رتبه بین‌المللی به شرح ذیل است:
در بین 100 شرکت اول در امتیازدهی کلی ENR با نسبت درآمد داخل به خارج به میزان ۳۰ درصد

نمونه شرکت پتروشیمی

در راستای تبدیل‌شدن به بزرگ‌ترین بنگاه اقتصادی در صنعت پتروشیمی ایران، پتروشیمی در نظر دارد تا سال 1400 ظرفیت تولید محصولات خود را در مقایسه با ظرفیت موجود در سال 1395 به دو برابر افزایش دهد.

نمونه شرکت تولیدکننده مواد غذایی

تبدیل‌شدن به یک شرکت پیشرو و رقابتی در تغذیه و بهداشت و سلامتی با ارائه ارزشی بیشتر و بهتر به سهامداران از طریق تبدیل‌شدن به شرکتی بهتر برای شهروندان و کارکنان که محصولات بهتری می‌فروشد.

نمونه شرکت تولیدکننده نوشیدنی

رهبری جهانی در غذا و نوشیدنی‌های مناسب با رسیدن به اهداف

چشم‌ انداز یک رستوران زنجیره‌ای

تبدیل‌شدن به بهترین تجربه رستوران با سرویس سریع. تبدیل‌شدن به بهترین مفهوم کیفیت، خدمات، تمیزی و ارزش تا هر مشتری در هر رستوران راضی باشد.

نمونه چشم‌ انداز شرکت تولیدکننده لبنیات

مجموعه لبنی با برندی معتبر، ارائه‌دهنده سبد کامل فرآورده‌های سالم، باکیفیت و رقابتی، بهترین انتخاب مشتریان و فعال در بازارهای ملی و فراملی است.

نمونه چشم‌ انداز شرکت تولیدکننده شیر

  • کسب ۳۰ درصد سهم بازار فرآورده‌های شیری
  • در راستای پایداری و تولید ارزش

شما می‌توانید با الگوبرداری از مأموریت و چشم انداز سازمان‌های پیشرو، مأموریت و چشم انداز سازمان خود را به‌آسانی تدوین نمایید فایل 101 نمونه مأموریت و چشم انداز سازمان‌ها را از طریق لینک زیر دانلود نمایید

این مطلب توسط مهندس پیام خرازیان گردآوری‌شده است
انتشار مطلب با ذکر نام پیام خرازیان و آدرس سایت www.kharazian.ir بلامانع می‌باشد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.