نمونه خط مشی کیفیت

خط مشی کیفیت ، یکی از مدارک سیستم مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱ می باشد که سیاست های کلی مدیریت ارشد در خصوص کیفیت را بیان می نماید .
جهت نگارش خط مشی کیفیت متناسب با سازمان باید با مدیریت ارشد جلساتی برگزار شود و دیدگاه وی در خصوص سیاست های مرتبط با کیفیت بررسی شود .
متاسفانه در ایران بسیاری از خط مشی های کیفیت از هم کپی برداری شده و مورد استفاده قرار می گیرند .
نکات مهم در تدوین خظ مشی کیفیت در مطلب نگارش خط مشی کیفیت تشریح شده است . بمنظور درک بهتر نکات ارائه شده در تدوین خط مشی کیفیت چند نمونه خط مشی کیفیت سازمان ها ارائه شده است .

نمونه خط مشی کیفیت ایزو :

به نام خدا

خط مشی کیفیت

عاملیت مجاز خودرو  با رسالت فروش و ارائه خدمات پس از فروش خودروهای ( نام برند خودرو )، بر اساس الزامات شرکت مادر و الزامات خدمات پس از فروش خودرو ISQI ، به منظور برآورده سازی خواسته های مشتریان، ارتقاء سطح رضایتمندی آنان و بهبود مستمر فرایندهای سازمان سیستم مدیریت کیفیت را بر اساس استاندارد۹۰۰۱:۲۰۰۸ ISO مستقر و جهت دستیابی به اهداف مورد نظر، سیاست های زیر را تعیین نموده است :

۱. توسعه زیرساختها به منظور دستیابی به استانداردهای شرکت مادر.
۲. استفاده از تکنولوژی و دانش فنی شرکت مادر برای ارائه خدمات با کیفیت.
۳. تلاش در جهت افزایش میزان رضایتمندی مشتریان.
۴. بهبود مستمر کمی و کیفی فروش و  خدمات پس از فروش.
۵. آموزش نیروی انسانی به منظور ارتقاء سطح دانش و تخصص آنها.

اینجانب ضمن ابراز تعهد و پایبندی به این خط مشی ،اهداف کیفی سازمان را در چهارچوب این خط مشی تعیین و خط مشی را بصورت دوره ای در جلسات بازنگری مدیریت بازنگری می نماید و نیز از کلیه پرسنل انتظار دارد تمامی تلاش خود را جهت فعالیت در راستای تحقق این خط مشی مبذول نمایند .

مدیر عامل

آقای پیام خرازیان

 

 

بررسی نمونه خط مشی کیفیت ایزو :

در چند خط ابتدایی نمونه خط مشی کیفیت بالا ، ارتباط خط مشی کیفیت با الزامات مشتری همچون الزامات شرکت مادر و استاندارد ISQI ( الزامات مرتبط با نماندگی خدمات پس از فروش ) و بهبود مستمر  اشاره شده است .

در قسمت انتهایی خط مشی کیفیت مدیریت ارشد تعهد خود را به اجرای خط مشی اعلام نموده و دوره بازنگری خط مشی کیفیت بیان شده است .

خظ مشی کیفیت باید به ذینفعان اطلاع رسانی شود و کارکنان باید مفاد خط مشی کیفیت را درک نموده و در جهت تحقق آن تلاش نمایند .

این مطلب توسط مهندس پیام خرازیان تهیه شده است .

انتشار مطلب با ذکر منبع www.kharazian.ir و نام نویسنده بلامانع می باشد .

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.