توف TUV

توف TUV مخفف اتحادیه بازرسی و پایش فنی (به آلمانی: Technischer Überwachungs-Verein ) می باشد  توف TÜV ، در آلمان مستقر شده است و بر روی سلامتی کالاهای صنعتی ارائه شده از سوی شرکت‌های مختلف نظارت می نماید.
شرکت توف TUV به عنوان یک مشاور مستقل برمسئولیت نظارت بر سلامت کار کرد ، کالاها یا محصولاتی مانند محصولات کشاورزی حیاتی، دودزایی وسایل نقلیه و استانداردهای ساخت موتورهای خودروهای سنگین و سبک و تاسیسات انرژی را بر عهده دارد .
حدود 130 سال پیش بمنظورنظارت و بازرسی بر عملکرد دیگ های بخار توف TUV در آلمان ایجاد شده است . موفقیت توف TUV در جلوگیری از حوادث دیگ های بخار منجر به اعتماد بیشتر گردید در سال 1870 ، 43  TÜV وجود داشت .

TUV ها بر پایه بکارگیری دانش و تخصص موجود در صنایع و ایجاد ساختارهای معین به منظور بازرسی و پایش به صورت شخص ثالث و بی طرف، بوجود آمده است .

سازمان هایی که با عنوان TUV در فدرال های مختلف آلمان به وجود آمده اند، با پیشوند یا پسوند مرتبط با منطقه جغرافیایی خود در آلمان نام گذاری شده و به صورت شخصیت های مستقل حقوقی در مناطق مختلف آلمان ثبت شده اند
هنوز بخش عمده ای از کسب و کار TUVها در بازرسی و صدور گواهینامه دیگ بخار و فشار تجهیزات مبتنی بر در آن در سراسر جهان می باشد . در حال حاضر توف ها با هم ادغام شدند و فقط 5 توف TÜV باقی مانده  است نظیر :  TÜV SÜD، توف  Thüringen، توف اتریش و …

بسیاری از سازمان‌های دارنده توف TÜV می‌توانند به عنوان سازمان دهندگان و همچنین گسترش دهندگان مقوله انرژی و مفاهیم وابسته به آن عمل کنند و راه حلهایی برای مشکلات زیست محیطی ارائه دهند . همچنین خود این شرکت ها وظیفه دارند از قوانینی که بر مبنای مدرک  TÜV به آنها اهدا می‌شود، تبعیت کنند و در راستای سلامت انسان و محیط گام بردارند .

بزرگترین گروه TUV ، توف TÜV SÜD می‌باشد مقر اصلی TÜV SÜD در مونیخ آلمان و در سال 1866 تاسیس شده است TÜV SÜD با بیش از 20000 کارمند و نزدیک به 800 محل در سرتاسر جهان بعنوان یکی ازسازمان های خدمات فنی پیشرو جهان  فعالیت می نماید  . تمام وسایل نقلیه‌ای که در جاده‌های آلمان تردد می‌کنند، باید یکی از گواهی‌های TÜV SÜD یا DEKRA را داشته باشند و برای همین شرکت‌های سازنده این وسایل ، می بایست در اخذ این گواهی‌ها کوشا باشند .

شرکت های توف TUV عموما دارای بخش های زیر می باشند :

 • ممیزی سیستم های مدیریتی
 • بازرسی محصولات
 • گواهینامه محصول و تست

در ایران نیز برخی از شرکت های توف TUV دفاتر نمایندگی دارند و اقدام به فعالیت در حوزه های مشخص شده  بعنوان نماینده شرکت TUV می نمایند .

متاسفانه در سال‌های اخیر شاهد هستیم که برخی از افراد کلاهبردار از خوشنامی برند Tuv سوءاستفاده نموده و اقدام به فروش گواهینامه ایزو تقلبی ، گواهینامه TuV، برای سیستم‌های مدیریتی می‌نمایند بسیاری از این افراد با راه‌اندازی یک سایت اینترنتی به زبان انگلیسی بدون ارتباط با مراجع اعتباردهی اقدام به فروش گواهینامه ایزو تقلبی با عناوینی شامل TUV می‌نمایند.

جهت مشاوره انتخاب شرکت گواهی دهنده ایزو می توانید بر روی  انتخاب شرکت گواهی دهنده ایزو  کلیک کنید یا درخواست خود را ایمیل نمایید.

این مطلب توسط مهندس پیام خرازیان گردآوری شده است .

2 پاسخ
 1. فريبا طالشی
  فريبا طالشی می گوید

  با سلام و خسته نباشی ، شرکت های زیادی در بازار با نام شرکت توف فعالیت می نمایند چطور می تونیم مطمن بشیم که اصالت دارند شرکت ما متاسفانه با یکی از شرکت هایی که خودشو به نام توف معرفی می کرد ممیزی شده و بعد از دو سال از طریق مشتریانمون متوجه شدیم که این شرکت توف اصلی نیست و یک شرکت کلاهبردار هست ممنونم از اطلاعات سایت شما ..

 2. پیام خرازیان
  پیام خرازیان می گوید

  سلام متاسفانه در جند سال اخیر ، افرادی که از نام توف استفاده کردند و با پیشوند و پسوند خودشونو به عنوان یک شرکت گواهی دهنده معرفی کردن زیاد هستند و خیلی از کلاهبردار تونستند به سازمان های بزرگ گواهینامه بفروشند. این نشون می ده که مدیران ارشد در خصوص این موضوع آگاهی ندارند و کمتر به دنبال مزایای ایزو هستند.
  جهت بررسی اصالت گواهینامه ایزو می تونید از طریق لینک زیر موضوع را بررسی نمایید ولی متاسفانه بسیاری از این افرادا کلاهبردار با راه اندازی وب سایت به زبان انگلیسی با عنوان شرکت گواهی دهنده و سازمان اعتباردهی خارجی ، به مشتریانشون اطمینان خاطر می دن که کلاهبردار نیستند و تنها با مشاهده یک وب سایت به زبان انگلیسی نمی شه به این افراد اعتماد کرد.
  لینک مربوط به بررسی اصالت گواهینامه ایزو ۹۰۰۱

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.