بررسی اعتبار دوره سرممیزی ایزو

عموما مخاطبان  دوره های سرممیزی سیستم های مدیریتی از اعتبار دوره سرممیزی اطلاع دقیقی ندارند و مراکز آموزشی برگزارکننده  دوره سرممیزی ایزو ، اطلاعات دقیقی در خصوص منبع صدور گواهینامه ها به متقاضیان دوره سر ممیزی سیستم های مدیریتی نمی دهد.

همچنین برخی از متقاضیان دورهای سرممیزی ایزو که تمایل به بررسی دقیق مرکز آموزشی دارند به نتایجی دست نمی یابند و تنها به گفته های دوستان خود و ادعای مرکز آموزشی اعتماد می کنند.

کلیه کسانی که تمایل دارند در شرکتهای گواهی دهنده CB به عنوان ممیز ایزو فعالیت نمایند و یا در سازمان خود هدایت تیم ممیزی داخلی به خوبی برعهده بگیرند باید دوره سرممیزی را طی نمایند.

چگونه از اعتبار گواهینامه دوره سرممیزی سیستم های مدیریتی مطمئن شویم ؟

آیا تمامی مراکز آموزشی می توانند گواهینامه  دوره سرممیزی سیستم های مدیریتی را صادر نمایند ؟

چگونه مطمن شویم که دوره سر ممیزی سیستم مدیریتی مورد تایید مراجع می باشد ؟

مرکز بین المللی  ثبت و صدور گواهینامه ممیزان  ، IRCA – International Register of Certificated Auditors ، مراکز آموزشی مورد تایید خود را برای هر کشور مشخص نموده است

شما می توانید با درج نام دوره و کشور ،  نام مراکزی  که  می توانند دوره سر ممیزی مربوط به سیستم مدیریتی مدنظر را برگزار نمایند را مشاهده نمایید .

با جستجو در قسمت مرتبط با دوره های اموزشی مود تایید IRCA در سایت IRCA  شما می توانید از موسسات آموزشی که مجوز برگزاری این دوره های آموزشی در کشور شما را دارند مطلع شوید .

IRCA برای هر یک از مراکز آموزش دهنده کد آموزش دهنده و برای دوره های آموزشی یک کد  مرجع دوره سر ممیزی ایزو را مشخص نموده است  که شما با جستجو می توانید کد دوره آموزشی که مورد تایید IRCA پیدا نمایید.

جهت استعلام اعتبار دوره سرممیزی ایزو، کد دوره سرممیزی تایید شده و مرکز آموزشی مورد تایید IRCA به لینک زیر مراجعه نمایید

https://www.quality.org/training/find-a-course

برخی از دوره های سرممیزی ایزو :

این مطلب توسط مهندس پیام خرازیان تهیه شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.